Mała książka - wielki człowiek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Artykuły

Przejdź do - Dyplom dla Małego Czytelnika !

Dyplom dla Małego Czytelnika !

Nasz kolejny Mały Czytelnik Hubert Krzysztofik otrzymał dyplom oraz upominki za aktywne wypożyczanie książek, gratulujemy!

 

31
05.2022

Czytaj więcej o: Dyplom dla Małego Czytelnika !
Przejdź do - Dyplom dla Małego Czytelnika - Marcelka!

Dyplom dla Małego Czytelnika - Marcelka!

Marcel Kostecki otrzymał dyplom za aktywne wypożyczanie książek i udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Gratulujemy!

09
05.2022

Przejdź do - Dyplomy dla małych Czytelniczek!

Dyplomy dla małych Czytelniczek!

Vanessa i Jessica  otrzymały dyplomy za czynne wypożyczanie książek w ramach akcji Mała książka - wielki człowiek! Gratulujemy!
 
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym do założenia karty w bibliotece. Na każde dziecko czeka wyprawka Małego Czytelnika .

 

29
04.2022

Przejdź do - Dyplomy dla małych Cytelniczek!

Dyplomy dla małych Cytelniczek!

Gratulujemy naszym Małym Czytelniczkom  Oliwii oraz Liliannie  otrzymania dyplomów za aktywne wypożyczanie książek w ramach projektu „Mała Książa – wielki człowiek”.

Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze karty bibliotecznej zapisz je do naszej biblioteki a w prezencie otrzyma Wyprawkę Czytelniczą. Akcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat. Wyprawka zawiera książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Podczas każdej wizyty w bibliotece i wypożyczenia minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę natomiast po zebraniu  10 naklejek otrzyma dyplom oraz drobne upominki! Zapraszamy!

 

10
03.2022

Przejdź do - Dyplomy dla małych Czytelników !

Dyplomy dla małych Czytelników !

Mali - wielcy Czytelnicy  Antoś i Gustaw !
Gratulujemy otrzymania dyplomów za udział w akcji "Mała książka - wielki człowiek" !

03
03.2022

Przejdź do - Kolejne dyplomy wręczone!

Kolejne dyplomy wręczone!

Z przyjemnością informujemy, że kolejni mali czytelnicy otrzymali dyplomy za czynny udział w akcji.

Gratulujemy!

09
03.2021